Як бездротова зарядка впливає на акумулятор?

Як бездротова зарядка впливає на акумулятор?

Існує думка, що бездротова зарядка надає згубний вплив на батарею смартфона. Варто відразу зазначити, що дане судження не зовсім вірно. Акумулятор будь-якого пристрою, будь то телефон або ноутбук, псується після тривалого використання. Залишилося визначити наскільки негативно на смартфон впливає саме бездротовий зарядний пристрій.

Як це працює?

Перш, ніж розбиратися з питаннями користі і шкоди, необхідно хоча б побічно зрозуміти принцип роботи пристрою. Необхідно знати, що не всі телефони підтримують бездротові зарядні пристрої. Тільки смартфони з технологією Qi мають таку можливість. Всередині самого телефону розташована спеціальна котушка, яка дозволяє здійснювати передачу енергії.

Величезною перевагою бездротової зарядки є її автоматичне відключення, після закінчення роботи. Вам не доведеться стежити за телефоном. А зараз ознайомимося з фактами і дізнаємося, чи псує представлений пристрій наші смартфони.

Шкода від бездротової зарядки

Головна проблема бездротової зарядки полягає в її влаштуванні. Справа в тому, що з-за безконтактного принципу роботи акумулятор смартфона сильно гріється, що і призводить до зносу деталі. Близько року тому в інтернеті з’явилася інформація, що iPhone можна буде зарядити п’ятсот разів, і лише після цього батарея втратить 10-15% початкової ємності. Дротовий пристрій в свою чергу витримає близько восьми ста застосувань, і тільки потім почне зношувати батарею.

Порівнюючи ці показники з провідними конкурентами легко помітити, що останні серйозно перемагають. Але чому ж бездротова зарядка поступається в тестах? Все досить просто і логічно. При використанні дроту вся енергія виділяється пристроєм швидко передається в акумулятор, не витрачаючи її по дорозі. Бездротовий ж пристрій розсіює тепло, тим самим сильно нагріваючи всі деталі смартфона. Виходить так, що половина виділеної енергії витрачається по дорозі. З цього можна зробити простий висновок: бездротова зарядка вбиває батарею, попутно зношуючи і інші деталі телефону.

Чи варто боятися нагріву?

Без сумніву хорошого в процесі перегрівання деталей мало, але це не так критично, як може здатися на перший погляд. Не варто забувати, що і провідний зарядний пристрій досить помітно нагріває смартфон.

Але є в бездротовій зарядці і непогане достоїнство, яке багато хто вважав недоліком. Мова йде про низьку швидкість заряду Акумулятор. Цікаво, що повільні пристрої набагато менше зношують смартфон. Наприклад, швидка провідна зарядка набагато гірше впливає на батарею телефону.

Підведення підсумків

Напевно, прочитавши статтю кожен сам для себе вирішить який саме пристрій для заряду використовувати. Варто виділити і явні переваги бездротових зарядних пристроїв. До них можна віднести:

  • Зручність використання;
  • Гніздо для зарядки абсолютно не зношується;
  • Зарядка самостійно відключається після виконання роботи;
  • Деякі пристрої мають форму підставки (зручно дивитися фільм і т. д.).

Підводячи підсумки необхідно зауважити, що знос акумулятора на 15% за пару років абсолютно незначний. Більшість людей змінюють свої мобільні телефони щороку, тому для них втрата ємності батареї буде непомітна. Шкода від бездротової зарядки не така серйозна, як думають багато, тому нею спокійно можна користуватися і не боятися зламати свій смартфон.