Як правильно заряджати смартфон.

Як правильно заряджати смартфон.

Знайома для багатьох ситуація, смартфон відмовляється працювати в самий невідповідний момент. Чия тут вина? Магазину, що продав неякісний апарат або власника смартфона, який не прислухався до порад з приводу експлуатації акумулятора?

Другий варіант, як правило, ближче до істини. Не всі, на жаль, беруть до уваги напуття консультантів з приводу початкового і подальшого поводження з акумулятором, і передчасно підключають зарядку для телефону. В результаті виникають «аварійні ситуації.

Чи є можливість подовжити життя акумулятора?

Термін дії акумулятора не вічний. Рано або пізно доводиться купувати нову батарею для телефону. Але чи хтось буде проти, якщо стара працюватиме без збоїв значний період. Звичайно ніхто.

Почати варто з з’ясування, як правильно зарядити акумулятор телефону. Бажаючи довго зберігати пристрій зв’язку в робочому стані необхідно використовувати способи, які дозволять його акумуляторній батареї витримати тривалу експлуатацію і забезпечити йому значне і енергоефективне існування.

Життєвий шлях акумулятора — певна кількість циклів змінюючих дій надходження енергії і її витрачання. Виробники смартфонів у більшості відмірюють акумуляторам життєвий шлях в 300-500 таких циклів. Але їх може бути і більше, як наприклад у компанії Apple, чий мобільний телефон має акумулятор з ємністю, розрахованої на 1000 циклів.

Основні моменти, про які варто пам’ятати

Враховуючи сучасні тенденції, коли смартфони — постійні супутники людей, особливо молодого покоління, їхня експлуатація проходить в стрімких темпах. Тому в середньому доводиться розраховувати на дані до 500 циклів заряду–розряду.

Щоб дозволити акумуляторам працювати довше, причому на різних пристроях, до яких відносяться Айфони, смартфони на платформі Android та інші подібні вироби, необхідно взяти до уваги кілька простих порад. Вони розкриють секрет їх довголіття і пояснять, як правильно заряджати смартфон і інші різновиди мобільного зв’язку.

Основна їх суть зводиться до дотримання правил експлуатації. Важливо врахувати наступні моменти:

  1. Визначити, як використовувати смартфон відразу після покупки.
  2. Засвоїти, чого потрібно дотримуватися протягом усього періоду роботи смартфона.

Купівля смартфона, що далі?

Купивши пристрій в перший раз, багато поспішають його зарядити. Однак правила грамотної експлуатації рекомендують його навпаки довести до повної розрядки, тобто до самостійного відключення. Невеликий відсоток енергії в смартфоні все ж залишається. Приблизно 5%. З цього рівня починається нова зарядка.

Що важливо знати власникам різних типів акумуляторів

Згадані вище напрями не є строго обов’язковими, але їх варто дотримуватися. Тоді можливо новий телефон порадує своєю роботою протягом трьох або навіть п’яти років.

Якщо ж людина твердо налаштований на розумну експлуатацію пристрою, йому варто знати наступне:

  1. Існує поняття ефекту пам’яті. Пов’язане воно в основному зі старими нікелевими акумуляторами. Суть поняття полягає у фіксуванні в пам’яті смартфона великого відсотка циклів заряду, що проводяться довгий час. Причому пристрій при цьому не повністю розряджений, а має, наприклад, початковий заряд в 20%. Підзарядка проводиться до рівня 80%. Завдяки тривалому часу подібного поводження з акумулятором, останній «слабшає», начисто забуваючи про 40% заряду.
  2. Більш сучасний літій–іонний акумулятор, не схильний до такого ефекту пам’яті. З ним обходяться інакше. Зарядка проводиться часто, але не повністю. Розрядка не повинна досягати нуля. Пристрій заряджається або відсотків на п’ятдесят, або трохи більше. Скільки точно підзарядок в день повинно проводиться чітко не залімітовано. Важливо, щоб рівень заповнення ємності акумулятора при роботі був не нижче 50%. Якщо дана оцінка занижена, необхідний додатковий заряд. При цьому доводити його до 100 % не потрібно. Досить буде досягти 80%. Відповідний діапазон становить 40%-80%.
  3. Ще один різновид сучасних акумуляторних батарей — літій–полімерний акумулятор, розрахований майже на 900 циклів заряду. Щоб досягти максимальної експлуатації, потрібно підтримувати зарядний рівень у межах 40 %. Правила підзарядки порівнянні з літій–іонним акумулятором.

Чи потрібно турбуватися з приводу нічного заряду

Останнє про що слід поговорити, як правильно заряджати смартфон в нічний час. Власник може не тримати його вимкненим всю ніч, побоюючись, що акумулятор полетить. Згадавши про сучасні смартфони, потрібно нагадати, що вони мають вбудовану програму регулювання заряду. Це означає, що, досягнувши необхідного рівня, пристрій автоматично відключається. Тому нестрашно тримати його включеним на всю ніч.